1

آب بند اولیه مخازن سقف شناور از نوع فوم

شماره مدل: 5520
فضای محدوده سقف وجداره مخزن: 100 ± 200 میلی متر
کاربرد:
سیستم آب بندی اولیه نوع فوم سیل GPE  سیستمی کلاسیک است که برای تامین نیازهای اولیه مفهوم سیستم آب بندی مخازن سقف شناور معرفی شده است.
قطعات ساده و عملکرد مناسب این نوع سیستم آب بندی باعث شد که این مدل در سالهای 2000-1980 میلادی  رایج ترین نوع سیستم آب بندی اولیه در صنعت نفت باشند.
فضای بین سقف و جداره توسط فوم خاص تولید شده توسط GPE پر شده است. این فوم ها درون لاستیک لفافه ( شال و یا Scuff Band) پیچیده می شوند و در هنگام نصب این سیستم بایستی با  فشار بالا فوم را فشرده کرده ودر قسمت بین سقف و جداره مخزن جا انداخته شود.
لاستیک لفافه ( شال و یا Scuff Band): براساس مشخصات خاص GPE ساخته شده که از نوارهای کامپوزیتی مقاوم در برابر اشعه UVوشعله آفتاب، مقاوم در برابر بخارات و محصولات خورنده نفتی است.
فوم های مخصوص تولید شده توسط GPE: مقاوم در برابر هر گونه بخارات خورنده هستند و خواص فیزیکی خود را حفظ می کنند. قطعات فولادی با توجه به مشخصات خاص و ویژه هر یک از آن ها توسط مهندسین متخصص GPE طراحی وساخته می شوند جهت به حداکثر رساندن طول عمر سیستم تولید می شوند.
سیستم آب بند نوع فوم سیل که توسط GPE طراحی وتولید می شود برای مخازن سقف شناور تا قطر 110 متری می باشدو دارای فاصله بین سقف و جداره مخزن 100 ± 200 میلی متر قابل طراحی، تولید وارائه می باشند.
لازم به ذکر است که با توجه به گرد بودن جداره مخزن در محل قرار گیری فوم و لاستیک لفافه ( شال و یا Scuff Band) در داخل فضای بین سقف و جداره مخزن برخی از چین و چروک روی سطح لاستیک لفافه ( شال و یا Scuff Band)در مناطق ایجاد می شود. این فضاهای بسیار کوچک که مستقیما که مستقیما به فضای زیر سقف راه دارند، مستقیما  باعث از دست رفتن محصول داخل مخزن به صورت تصاعدات گازی می شود که باید در انتخاب نوع سیستم آب بندی مورد توجه قرار گیرد.
ویژگی و مزایا:
محدوده کاربرد گسترده: حسب  فاصله های بین سقف و جداره در هر مخزن ودر مخازن مختلف قابل طراحی وتولید می باشد.
تسهیل عملکرد صحیح سقف : توزیع پیوسته فشار وارده از سیستم آب بند در ناحیه بین سقف وجداره باعث تسهیل هم مرکزی سقف و مخزن میگردد.
طراحی سیستم برای هر مخزن: در GPE  موثرترین سیستم آب بند برای هر مخزن بر اساس مشخصات خاص همان مخزن طراحی و تولید می شود که در آن اعوجاجات عمودی در ارتفاع های مختلف جداره مخزن و نیز  اعوجاجات محیطی مخزن متناسب با ابعاد  قطعات سیستم آب بندی و براساس ابعاد فضای بین جداره وسقف مخزن در نظر گرفته می شود.
انعطاف پذیری عالی: فرم دهی خوبی در محل هایی دچار اعوجاجات در گردی مخزن مشاهده میشود را از خود نشان می دهد.
عمر سیستم: مواد کامپوزیتی ولاستیکی آن مقاوم در برابر اشعه  UVآفتاب و بخارات متصاعد شده از داخل مخزن می باشد.
لوگو پترو انرژی
صفحه اصلی درباره ما محصولات خدمات کاتالوگ استعلام قیمت ارتباط با مشتریان ارتباط با تامین کنندگان فرصت های همکاری سوابق و اخبار ارتباط با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پترو انرژی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح