1

اخبار

 
مصاحبه مدیر عامل شرکت پترو انرژی خلیج فارس با خبرگزاری فرا ساحل
باشگاه خبری فراساحل: قدرت دستیابی به طراحی و ساخت بازوهای بارگیری نفت خام یا Marine Loading Arms بعنوان یکی از تجهیزات حساس و راهبردی در حوزه بارگیری و صادرات نفت خام، همواره یکی از بزرگترین آرزوهای بسیاری از کشورهای صادر کننده نفت خام در جهان می‌باشد. این تجهیز که به منظور انتقال سیالات و گازها میان تجهیزات ذخیره سازی، تانکرها و نفت کش‌ها توسعه داده شده است از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است که بسیاری از کشورهای صادر کننده نفت خام به آن دسترسی ندارند و به همین علت مجبورند تا نیازهای خود را در این زمینه از معدود سازندگان آمریکایی و اروپایی به قیمت بسیار بالایی تامین نمایند. در ایران عزیز اسلامی نیز بعنوان یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده نفت خام، دستیابی به توان بومی برای طراحی و ساخت بازوهای بارگیری همواره یکی از بزرگترین دغدغه‌های مدیران عالی رتبه صنعت نفت کشور طی سال های گذشته بوده است، زیرا فروشندگان خارجی این تجهیزات به بهانه مشکلات ناشی از تحریم‌ها، یا از تامین قطعات یدکی و ارائه خدمات پس از فروش سر باز زده‌اند یا با سو استفاده از شرایط تحریم، هزینه‌های بسیار گزافی را برای ارائه خدمات مورد نیاز مطالبه نموده‌اند. در همین راستا یک شرکت ایرانی با هدف رفع دغدغه مدیران صنعت نفت کشور و کمک به خودکفایی صنعتی کشور، طی چند سال گذشته با اختصاص هزینه‌های تحقیقاتی هنگفتی، آنهم بدون برخورداری از هیچگونه حمایتی موفق به طراحی این تجهیز حساس و کاربردی شده است که در صورت موفقیت آمیز بودن عملکرد این تجهیز، انقلاب بزرگی در حوزه صنعت نفت ایران و خودکفایی در این بخش ایجاد خواهد شد. در همین راستا با دکتر خسرو کهریزی، مدیر عامل شرکت پترو انرژی خلیج فارس به گفتگو نشستیم تا روایت کاملی را از فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه به اطلاع شما خوانندگان محترم باشگاه خبری فراساحل برسانیم. 
منتشر شده در چهارشنبه 4 اسفند 1400
 
طراحی و تولید دریچه انفجاری برای اولین بار در ایران
شرکت پترو انرژی خلیج فارس برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و تولید دریچه های انفجاری ( EXPLOSION HATCH ) مخزن گاز زدایی گوگرد در یونیت 108 فاز 21-20 پارس جنوبی گردید. این محصولات که بر اساس مشخصات خاص پروژه و با در نظر گرفتن حساسیت های فرآیندی و عملکردی آنها به صورت کامل توسط متخصصان داخلی طراحی و تولید گشته است، تمامی مراحل تست، بازرسی، نصب و راه اندازی خود را در بر اساس استانداردهای مربوطه با موفقیت کامل پشت سر گذاشته و در چرخه بهره برداری قرار گرفته اند. انجام این مهم برگ زرینی در خودکفایی داخلی در زمینه تجهیزات و سیستمهای صنعت نفت و صنایع وابسته و ثمره استفاده شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت از توانمندیهای داخلی بوده است.
منتشر شده در چهارشنبه 4 اسفند 1400
 
طراحی و تولید صافی جریان
شرکت دانش بنیان پترو انرژی خلیج فارس مفتخراً موفق به طراحی و تولید صافی جریان ( STRAINER –Basket Type )  گشته که کلیه مراحل آن اعم از طراحی اولیه، نمونه سازی، بهینه سازی طرح، کمینه سازی افت فشار و غیره با اتکا به توان و نخصص کارشناسان داخلی انجام گرفته و عملا بومی سازی دانش فنی طراحی و تولید این اقلام دستاورد این طرح محسوب می شود. طراحی این اقلام که حسب مشخصات فرآیندی هر پروژه بصورت خاص قابل انجام می باشد به نحوی است که علاوه بر سهولت بهره برداری، ارائه کننده مشخصه های فرآیندی بهینه شده نسبت به نمونه های خارجی می باشد که در کل باعث افزایش بازده و طول عمر مفید خطوط عملیاتی در پائین دست این محصولات خواهد شد. انجام این مهم ثمره فعالیت پیوسته سه ساله واحد تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان خلیج فارس بوده که  برگ زرینی دیگر در خودکفایی در زمینه طراحی و تولید ملزومات صنعت نفت و سایر صنایع وابسته و دستیابی به دانش فنی در این خصوص محسوب می گردد.  
منتشر شده در چهارشنبه 4 اسفند 1400
 
دستیابی به دانش طراحی و ساخت سیستم آب بندی
در راستای رویه جاری در صنعت نفت کشور به منظور ایمن سازی حداکثری مخازن ذخیره سقف شناور و لزوم بومی سازی این دانش که انحصار آن در اختیار تعداد بسیار معدودی از شرکتهای بین المللی بوده است،  شرکت پترو انرژی خلیج فارس برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و تولید سیستم آب بندی ایزوله الکتریکی ELECTRICAL INSULATED ROOF SEAL سقف شناور مخازن ذخیره مطابق با استاندارد API RP 545 گردید. وجه تمایز طراحی این شرکت در خصوص این محصول، بازده بسیار بالای خاصیت ایزوله الکتریکی تا حدود 5 برابر حد استاندارد و نیز شباهت زیاد با سیستمهای رایج آببندی می باشد که این موارد باعث سهولت نصب و نگهداری سیستمها و نیز اطمینان خاطر بهره بردار خواهد بود. دستیابی به این مهم توسط شرکت دانش بنیان پترو انرژی خلیج فارس که تماماً توسط کارشناسان داخلی صورت گرفته است، ثمره اهتمام این شرکت به دستیابی به آخرین فن آوری های موجود در زمینه فعالیت خود و نشانه التزام این شرکت در برآورده سازی بومی سازی فن آوری طراحی و تولید ملزومات صنعت  مادر نفت و سایر صنایع وابسته و ایجاد خودکفایی در این خصوص می باشد.
منتشر شده در چهارشنبه 4 اسفند 1400
لوگو پترو انرژی
صفحه اصلی درباره ما محصولات خدمات کاتالوگ استعلام قیمت ارتباط با مشتریان ارتباط با تامین کنندگان فرصت های همکاری سوابق و اخبار ارتباط با ما
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پترو انرژی می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح